Nowa religia i katolicka odpowiedź, Epizod 4: Jan Paweł II a religia katolicka

Ojciec Rafał Trytek

„Starszych, którzy sa miedzy wami, prosze jako wspólstarszy i swiadek mak Chrystusa, oraz uczestnik tej chwaly, która w przyszlym czasie ma sie objawic. Pascie trzode Boza, która jest przy was, dogladajac jej nie z musu, ale ochotnie wedlug Boga [...]. A gdy sie ukaze Ksiaze pasterzy, otrzymacie niewiednacy wieniec chwaly” (Lekcja ze Mszy Si diligis za Papieza”).

Otóz, „biskupi i kaplani sa jakby tlumaczami i ambasadorami Boga, ich powinnoscia jest w Jego Imieniu nauczac nas Prawa Bozego i zasad naszego postepowania, jednym slowem zastepowac na ziemi samego Boga” (Katechizm Soboru Trydenckiego, roz. 26, § 1).

Czy Karol Wojtyla, jako kaplan i biskup, w swym publicznym postepowaniu wypelnial wiernie powierzone mu obowiazki? Czyz raczej kult czlowieka, ekumenizm, wolnosc religijna i inne glówne „prawdy”, które glosil, nie stoja w jawnej sprzecznosci z podstawowymi prawdami swietej wiary katolickiej? W czwartej audycji programu „Nowa religia i katolicka odpowiedz” z x.Rafalem Trytkiem zajmiemy sie stosunkiem Karola Wojtyly do religii katolickiej. Program prowadzi Lukasz Paczuski.


Data premiery: 10 maja 2014
Pokaż Czas trwania: 1 godzina 29 minut
Pokaż (e): Ojciec Rafał Trytek
Show Host (y): Łukasz Paczuski

Podcast Gracz (Podcast kompletna)

Aby uzyskać nieograniczony dostęp do wszystkich pokazów Przywrócenie radiowych, możesz stać się członkiem, klikając na poniższy link.


„Nowa religia i katolicka odpowiedz”℗ jest produkcja Restoration Radio Network. Copyright 2014. Wszelkie prawa zastrzezone.


Twój poziom członkostwa:

Avatar photo

Member Supported Restoration Radio

Restoring Catholicism in every facet of our lives.

You may also like...