Nowa Religia i katolicka odpowiedź, Epizod 3: Magisterium i nieomylność

Ojciec Rafał Trytek

Kosciól Bozy jest Nauczycielka narodów, on jest ostoja niezmiennej prawdy. Z ustanowienia Bozego uczestniczy w Boskiej misji Chrystusa i jako jedna z nim osoba moralna autorytatywnie glosi nauke i zasady postepowania prowadzace do zbawienia.

Jak glosi Sobór Watykanski (I), „[n]auka wiary objawiona przez Boga […] jako Boski depozyt przekazana jest Oblubienicy Chrystusowej, aby jej wiernie strzegla i nieomylnie wyjasniala” (konst. Dogm. De fide, 45). Wiemy, ze po wszystkie czasy Mistyczne Cialo Chrystusa zachowa wiernosc swej misji.

Czym jest Magisterium Kosciola i w jaki sposób sie ono przejawia? Czy zawsze tez jest ono nieomylne? Czym zreszta jest nieomylnosc Kosciola i jakie sa warunki nieomylnosci Papieza? Jak sie to ma do obecnej sytuacji gloszonego uroczyscie bledu i zepsucia? Na te i inne pochodne pytania uslyszymy odpowiedz w trzeciej audycji programu „Nowa religia i katolicka odpowiedz”, który prowadzi Lukasz Paczuski goszczacy x. Rafala Trytka.


Data premiery: 12 kwiecień 2014
Pokaż Czas trwania: 1 godzina 46 minut
Pokaż (e): Ojciec Rafał Trytek
Show Host (y): Łukasz Paczuski

Podcast Gracz (Podcast kompletna)

Aby uzyskać nieograniczony dostęp do wszystkich pokazów Przywrócenie radiowych, możesz stać się członkiem, klikając na poniższy link.


„Nowa religia i katolicka odpowiedz”℗ jest produkcja Restoration Radio Network. Copyright 2014. Wszelkie prawa zastrzezone.

Avatar photo

Member Supported Restoration Radio

Restoring Catholicism in every facet of our lives.

You may also like...