Nowa Religia i katolicka odpowiedź, Epizod 1: Sobór Watykański II i jego autorytet

Ojciec Rafał Trytek

Niepodwazalne jest, ze Kosciól katolicki doswiadczyl bezprecedensowego zametu w okresie, który odpowiada trwaniu Soboru Watykanskiego II i reform po nim nastepujacych. Razace wydarzenia i oswiadczenia wysokich przedstawicieli to potwierdzaja: podczas Soboru Watykanskiego II narodzila sie nowa religia, która chce zastapic stara. Poprzez swoja nowa doktryne, swe nowe sakramenty, swoje nowe kaplanstwo, swoje nowe prawo, swoja nowa moralnosc i dyscypline nowa struktura, która zachowuje tylko cien podobienstwa do starej urzeczywistnia sie pod pozornym autorytetem swej hierarchii.

Wobec tego apokaliptycznego zametu przyjete zostaly rózne odpowiedzi i stanowiska praktyczne. Niektórzy mówia, ze sprzecznosc jest tylko powierzchowna i ze zachodzi konieczny rozwój miedzy przedsoborowa i (po)soborowa doktryna i praktyka. Inni twierdza, ze problemy sa tylko z bledna interpretacja i wprowadzeniem reform soborowych. Inni jeszcze mniej wiecej uznaja istnienie modernistycznego spisku wraz z nowa religia, która od niego pochodzi, ale jednoczesnie za wszelka cene legitymizuja autorytet tych, którzy ja wprowadzaja. Inni w koncu widza konieczny zwiazek miedzy bledami, zla dyscyplina i tymi, którzy je narzucaja i wyciagaja wniosek, ze autorytet agentów nowej religii jest tylko pozorny.

Jaka powinna byc katolicka odpowiedz na problem nowej religii Soboru Watykanskiego II? W pierwszym odcinku tego programu z ksiedzem Rafalem Trytkiem prowadzonego przez Lukasza Paczuskiego podejmiemy temat zródla dylematu: Soboru Watykanskiego II i jego autorytetu. Przyjrzymy sie trudnosci, jaka katolickiemu sumieniu przedstawiaja glówne nowosci soboru oraz temu, jaki jest jego autorytet, aby wyciagnac wnioski logiczne spójne z wiara.


Data premiery: 01 lutego 2014
Pokaż Czas trwania: 1 godzina 46 minut
Pokaż (e): Ojciec Rafał Trytek
Show Host (y): Łukasz Paczuski

Podcast Gracz (Podcast kompletna)

Aby uzyskać nieograniczony dostęp do wszystkich pokazów Przywrócenie radiowych, możesz stać się członkiem, klikając na poniższy link.


„Nowa religia i katolicka odpowiedz”℗ jest produkcja Restoration Radio Network. Copyright 2014. Wszelkie prawa zastrzezone.

Avatar photo

Member Supported Restoration Radio

Restoring Catholicism in every facet of our lives.

You may also like...